Tampereen Vihreät esittävät Vesa Eskolaa kaupunginhallituksen uudeksi jäseneksi

Tampereen vihreä valtuustoryhmä esittää kaupunginhallituksen uudeksi jäseneksi Vesa Eskolaa nykyisen jäsenen Olli-Poika Parviaisen siirtyessä apulaispormestariksi loppuvuodesta.

Eskolaa esitetään myös kaupunginhallituksen henkilöstöjaoston seuraavaksi puheenjohtajaksi ja kaupunginhallituksen edustajaksi osaamis- ja elinkeinolautakuntaan. Eskolan varajäseneksi kaupunginhallitukseen esitetään kaupunginvaltuutettu, ylikonstaapeli, YTM Anna-Kaisa Heinämäkeä.

Vesa Eskola on ensimmäisen kauden kaupunginvaltuutettu, lasten- ja nuorten palveluiden lautakunnan jäsen ja kaupunginhallituksen varajäsen. Eskola on lastenlääkäri ja hän työskentelee apulaisylilääkärinä TAYS:n lastenklinikalla.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

  • Anna Kontula – Luova brändi lautasella syyskuu 29, 2012Vesa Eskola -

    Anna Kontula, kansanedustaja

    Eletään riista- ja keruukauden kiireisiä viikkoja. Maa on sienistä sakea, ja pusikoissa suhisee. Sorsien, hanhien ja erilaisten metsäkanalintujen lisäksi tähtäimessä on muutaman … Lue lisää